wiosenne wnętrzeJeśli wiosna jest twoim ulubionym sezonem, możesz chcieć odzwierciedlić jej orzeźwiające kolory w swoim domu. Od malarstwa aż po nowe światło, istnieje szereg prostych rzeczy, które mogą wprowadzić wiosnę do twojego domu, nawet jeśli nadal jest środek zimy.

Oto kilka prostych kroków do uzyskania wiosennego wystroju wnętrz. Kluczem do klimatu wiosny jest między innymi odpowiedni wybór farby, dywanu, oświetlenia, zasłon, poduszek, narzut oraz świeże kwiaty.

Na początek dodaj nową warstwę farby na ścianie lub jej akcenty w miejscu wypoczynkowym, pokoju dziennym lub salonie, tam gdzie skupia się najwięcej ludzi. Wybierz pastele takie jak jasny błękit, pistację lub odważniejsze barwy wiosny jak zielony lub żółty.

Wymień dywan na taki, który ma temat wiosny. Wybierz dywan kwiatowy do salonu lub wymień dywan z wełny lub tweedu na inny z lżejszych materiałów.

wiosenna dekoracja wnętrzRozjaśnij pokój większą liczbą świateł. Albo, jeśli w pomieszczeniu jest dużo okien, zdejmij ciężkie zasłony i zastąp je śnieżnobiałymi zasłonami. Pozostaw okno odsłonięte, aby naturalne światło słoneczne swobodnie rozświetlało wnętrze.

Udrapuj sofę, łóżko lub fotele pastelową narzutą. Odcienie lawendy lub zapylonego różu są idealne do pokoju, który ma lekkie brązowe lub beżowe meble. Natomiast zielone i niebieskie narzuty dobrze się sprawdzają z szarymi meblami. Wybierz poduszki w tej samej kolorystyce.

Uzupełnij swój wiosenny wystrój domu poprzez świeże kwiaty w jadalni oraz na stolikach. Kwitnące tulipany czy stokrotki są idealne i mogą stworzyć ładny kontrast lub uzupełnią inne kolory wystroju wnętrza. Na przykład koralowe tulipany znakomicie skomponują się z różowym dywanem. Natomiast stokrotki dodają uderzający biały kolor do ​​pokoju, który pięknie zdobi wiosenne pastelowe barwy. Jeśli budżet jest ograniczony, rozważ kupno niektórych niedrogich, ale kolorowych roślin w supermarkecie z działu kwiatowego.

wiosna w domu

kwiatyNie trzeba wiele czasu i pieniędzy aby uzyskać wiosenną dekorację wnętrz. Po prostu jasne i żywe akcesoria oraz dekoracje mogą zdziałać cuda na powitanie wiosny w Twoim domu.

Warto zaakcentować powiew wiosennej świeżości, która będzie nam dostarczać dodatkowej energii każdego dnia.

Wiosna w biurze? Sprawdź ofertę projektowania wnętrz biurowych SMB Office.

Reklamy